Најголемата грешка која секоја домаќинка ја прави во кујна е со искористеното масло

By

Можеби знаете но секогаш е добро да се пренесе таква порака. Во поголемиот број случаи, искористеното масло го фрламе во кујнскиот мијалник.

Тоа е најголемата грешка која ја правиме.

Најдоброто што може да го направиме е исцеденото масло да го ставиме во пластично шише, црвсто да го затвориме и да го фрлиме.

Верувале или не, скоро 1 милион литри вода се загадува токму поради фрлањето на маслото во мијалникот.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeKisa dubbed anime

Website https://animebee.to: Watch Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls (Dub) animebee Episode 12 dubbed anime

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak

ANIMEFLIX: Pupipo! anime episode 15 online free at https://animeflix.nl animeflix the promised neverland

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/gogoanimebe