Најлесен рецепт за тесто за пица

By

Потребни состојки:

1 филџан кисело млеко
2 филџани бело брашно
1 кесичка прашок за пециво
малку сол и шекер

Начин на подготовка:

Тестото се замесува во длабок сад. Се дели на две точиња кои се расукуваат во теста за пица. Врз тестото додадете што сакате по вкус. Готвачите велат дека со овој рецепт тестото секојпат ќе ви се погоди.

Ќе ви се допадне