Њоки со путер и пармезан

By

Потребни состојки:

400 г њоки
250 г крем за готвење
100 мл бело вино
50 г рендан пармезан
3-4 суви домати
2-3 чешниња лук
1 лажица путер
1 лажица сенф
грст свеж босилек
сол и бибер по желба

Начин на подготовка:

Загрејте го путерот и заедно со исечканиот лук мешајте околу половина минута. Додадете го сенфот и ситно исечканите сушени домати и додадете вино. Гответе околу две минути. Потоа додадете ги њоките и кремот за готвење, добро промешајте и варете околу 5 минути. Додајте ги пармезанот и босилекот и оставете додека њоките не се готови и не добиете крем-смеса. Послужете ги топли.

Ќе ви се допадне

WCOStream close enough wcostream: Bleach (https://wcostream.cc/m/qJq) Episode 366

AniWatch watch animes: Watch DARLING in the FRANXX Episode 2 (https://aniwatch.pro/m/jmB6/ep-2)