Од овој момент лебот од продавница оди во минатотото

By

Нема ништо поубаво од вкусно домашно лепче, кое ниедно купено од продавница не може да го замени. Ви го препорачуваме овој рецепт за домашен леб.

Состојки кои ви се потребни:

– 250 грама интегрално брашно

– 250 грама бело брашно

– 1 кесичка прашок за пециво

– 1 лажица мед

– 3 лажици маслиново масло

– 300 милилитри млака вода

Загрејте ја рерната на 250 степени. Измешајте ги сувите состојки, па додајте масло, вода и мед. Добро промешајте да се соединат. Поделете го на два дела.

Доколку е потребно додатно малку доставете брашно по површината за да не се лепи тестотот и да го обликувате. Ставете го на тепсија прекриена со хартија за печење. Печете петнаесетина минути, додека кората не стане крцкава и цврста.

На здравје!

Ќе ви се допадне

https://aniwatch.pro watch animes

4Anime: Chiisana Ojisan anime episode 15 online free at https://4anime.biz haikyuu 4anime

Sakura Wars: The Gorgeous Blooming Cherry Blossoms Episode 6

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animeflixnl.aspx

Behance: https://www.behance.net/animeflixnl/