Пилешко со праз

By

Потребни состојки:

  • 600 гр пилешко месо
  • 1 лажичка мелена црвена пипер
  • 40 гр путер
  • 700 гр праз
  • 150 мл бело вино
  • 100 мл кисела павлака Пекабела
  • 1 лажица зачин

Начин на подготовка:

Пилешкото исечкајте го на парчиња. Празот добро измијте го и исечкајте го на тркалца. На стопен путер пропржете ги месото и празот. Додајте пипер и залијте со 100 мл топла вода. Измешајте, додајте ги зачините и продолжете да динстате на слаб оган наливајќи го месото со вино додека не омекне. На крај додадете кисела павлака. Послужете го месото со ориз, тестенини или пире од компири.

Ќе ви се допадне