Пирошки од палачинки

By

За овие крцкави пирошки најпрво подгответе палачинки по сопствен рецепт.

За фил:

шунка
сирење
кашкавал
кисели краставички

За похување:

јајце
лебни трошки

Начин на подготовка:

На ситни парчиња исецкајте ги шунката, сирењето, кашкавалот и краставичките. Со филот премачкајте го средниот дел од палачинката, па замотајте како ролат. Ваквите палачинки извалкајте ги во изматените јајца, па во лебните трошки. Пржете ги на ниска температура за да не изгорат. Тргнете ги кога ќе добијат жолто-златна боја, а пред внатрешноста да се стопи.

Послужете ги со павлака или со мајонез во кој ќе изрендате краставички.

Ќе ви се допадне

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 37 (https://funimationfree.com/m/XZX/ep-37) at website https://funimationfree.com funimation basic plan

In Another World With My Smartphone (Dub) (https://animeflix.nl/m/qEOR) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix