Плескавици од тиквички и мисиркино месо

By

Потребни состојки:

400 гр мелено мисиркино месо,
2 главици кромид,
3 мали тиквици,
2 чешниња лук,
1/2 лажичка мелена лута пиперка,
масло, малку брашно, сол и бибер.

Начин на подготовка:

Во голем сад измешајте го меленото месо, изренданите тиквици, ситно сечкан лук и кромид и зачини. Измешајте ја смесата со раце. Обликувајте плескавици, па пржете ги на загреано масло. Послужете со сос по желба и сезонска салата.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animepahe.cc: Watch Mahou Shoujo Lalabel animepahe Episode 3 watch anime dub

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1314594/gogoanimelol

Play: https://www.play.fm/animefreakws