Похувани пиперки полнети со шунка и кашкавал

By

Потребни состојки:

8 црвени меснати пиперки,
8 парчиња димена шунка,
8 парчиња ајдамер кашкавал,
8 парчиња зденка,
брашно, јајца, презла и масло за похување.

Начин на подготовка:

Испечете ги пиперките и излупете ги, само внимавајте да не ви се распаднат. Исечете ги шунката и кашкавалот на парчиња. Наполнете ја секоја пиперка со кашкавал, зденка, шунка, па извалкајте ја во јајце, брашно и презла малку посолена. Пржете ги пиперките додека да заруменат и послужете ги топли.

Ќе ви се допадне

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Teasing Master Takagi-san 2 (Dub) Episode 12

Lupin the IIIrd: Mine Fujiko no Uso (https://animetv.cc/m/Jg9Z) Episode Full

Wnyblues: https://wnyblues.org/My-Blues-Society/My-Profile/userId/137786

Forums ernieball: http://forums.ernieball.com/members/59015.html