Потпечени ќофтиња со компир

By

Потребни состојки:

компири
мелено месо
лук
црвена пипер
сол
бибер
зачин
бешамел сос
кашкавал

Начин на подготовка:

Компирите обарете ги и исечкајте ги на тркалца, па наредете во огноотпорен сад. Меленото месо измешајте го со ситно сечкан лук, црвен пипер, сол и бибер, по желба додајте и други зачини, па формирајте ќофтиња. Ќофтињата наредете ги на компирите, а помеѓу нив редете кругови компири, така што секое ќофте ќе биде заградено. На крај прелијте ги ќофтињата со бешамел сос, изрендајте кашкавал и печете во рерна 15 минути на 200 степени.

Ќе ви се допадне

Animepahe: Piano no Mori anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime pahe

Devils Line: Anytime Anywhere (Dub) Episode Full

AnimeDao: Hoshikuzu Paradise anime episode Full online free at https://animedao.nl weathering with you animedao

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/animeflixnl

Hypothes: https://hypothes.is/users/gogoanimebe