Потребни ви се само две состојки, а вкусот е одличен

By

Верувате ли дека може да се направи вкусен и сочен десерт од само две состојки од вашата кујна? Верувајте, можно е.

Ви требаат чоколадо за готвење и вода.

  1. Помешајте малку од водата со чоколадото додека не добиете глатка смеса. Чинијата во која го топите чоколадото ставете ја врз поголема чинија која ќе ја наполните со лед и вода, па мешајте додека не добиете цврста смеса.
  2. Тоа е тоа, ќе добиете одличен чоколаден мус.

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream: A Silent Voice (https://wcostream.cc/m/JxMV) Episode Full

AnimeDao animedao: Naruto: Shippuden (https://animedao.nl/m/oro) Episode 500