Рецепт кој го менува животот – Ручек со малку труд

Преку глава ви е од комплицирани рецепти кои постојано го трошат вашето време и вашиот труд?

Ова пилешко ќе ви биде најомилениот рецепт во вашата кујна. Спремањето на вкусен ручек никогаш не било полесно. Само три состојки ви се потребни за овој добар рецепт.

Потребно ви е: 500 грама пилешко филе, 1 литар павлака за готвење, 2 кесички супа од печурки

Припрема: Во една чинија наредете го исецканото пилешко филе, потоа ставете ја супата и павлаката за готвење. Ставете ја смесата во рерна на 200 степени и печете додека не се добие црвена боја.

За помалку од пола час имате прекрасен ручек со малку труд.

Наздравје!

Scroll to Top