Рецепт на денот: Топло ладно – Eдноставно мора да го пробате

2 јајца, 2 жолчки од јајца

75гр путер

45гр шеќер

100гр темно чоколадо (какао мин.40%)

45гр брашно

20гр какао во прав

Лажичка екстракт од ванила

Малку сол

Scroll to Top