Салата со пилешко и моцарела

By

Потребни состојки:

500 гр пилешки гради
10-12 шери доматки
1 голема главица кромид
10-12 бејби моцарела, може и маринирана
сол, црн пипер
маслиново масло, оцет балсамико

Начин на подготовка:

Зачинете го месото со малку сол и црн пипер. Загрејте ја добро тавата и додајте во неа неколку капки маслиново масло. Ставете го пилешкото филе да се пржи околу 10 минути. Кога месото е готово, може да го исечете на мали парчиња. Ставете го во сад и додадете ситно сецкан кромид, моцарела, шери домати, зачинете со сол и бибер по вкус, неколку капки оцет и маслиново масло.

Ќе ви се допадне

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 2 at website https://animefreak.ws animefreaks anime

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://gogoanime.be/m/vD66) Episode 13 at website https://gogoanime.be go go go anime