Сендвич со наут, авокадо и брусница

By

Доколку сте љубител на сендвичи, а сте во моментот на режим на исхрана, сендвичот од наут, авокадо и брусница е нутриционистички предлог за ручек.

Состојки:

  • 420g конзервиран или варен наут
  • 1 големо зрело авокадо
  • 2 лажици сок од лимон
  • ½ шолја суви брусници
  • 6 парчиња леб
  • малку свежа рукола
  • сол и бибер

Конзервираниот или варен наут и авокадото се пасираат додека не се добие густа паста. Се додаваат брусниците, сокот од лимон, солта и малку бибер по вкус, и целата смеса се меша. Се потпечува лебот и премачкува со смесата. Најгоре се ставаат неколку ливчиња рукола и се покрива со второто потпечено парче леб.

Ќе ви се допадне

Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 173 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll trial code

Naruto Episode 220 at website https://funimationfree.com funimation funko pop