Сладоледот од канабис во Пула стана вистински хит ова лето

By

Слаткарница во Пула, пред неколку недели почна да се продава сладолед од канабис кој веднаш стана хит и меѓу туристите и меѓу локалните жители.

Освен канабис, која е главна состојка, сладолед е направен од конопово брашно, млеко, павлака, шеќер и други конвенционални состојки за сладолед.

Сопственик на слаткарница вели дека луѓето откако ќе го изедат сладоледот, веднаш стануваат посреќни и се во подобро расположение, особено затоа што тие мислат дека прават нешто што е нелегално.

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Show By Rock!! animekisa Episode 12 animekisatv

Watch DOTA: Dragon’s Blood (Dub) Episode 8

Watch Spring and Autumn Episode 56

Website https://gogoanime.be: Watch Deca-Dence (Dub) gogoanime Episode 12 gogoanim3

Credly: https://www.credly.com/users/kissanimemx/

Wefunder: https://wefunder.com/animeflixnl