Тестенини со сос од сирење и млеко

By

Потребни состојки:

250 милилитри млеко
400 грама макарони
200 грама рендано сирење

Начин на подготовка:

Во големо тенџере загрејте го млекото. Кога ќе почне да врие, ставете ги тестенините. Варете ги тестенините во млекото со повремено мешање, а кога ќе се сварат, во тенџерето додадете го ренданото сирење. Мешајте ги тестенините додека сирењето не се стопи до крај. Послужете ги топло.

Ќе ви се допадне

King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi (https://animefreak.ws/m/Bq89) Episode 17 at website https://animefreak.ws animefreak my hero academia

The King's Avatar 2 (https://animeplanet.cc/m/JWp7) Episode 12 at website https://animeplanet.cc. See more solo leveling anime planet