Тестенини со спанаќ и сланина

By

Потребни состојки:

300 гр тестенини
100 гр спанаќ
100 гр урда
50 гр чадена сланина

Начин на подготовка:

Тестенините сварете ги во посолена вода, изцедете ги и тргнете ги на страна. Во тава ставете спанаќ да се динста на кратко, изблендирајте го. Вратете го во тавата, додајте ги тестенините и урдата, малку зејтин и пржете сè заедно за да се соединат состојките. Посолете и додајте зачини по вкус. Сервирајте во чинија. Украсете со чадена сланина и ливчиња нане.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Fei Ren Zai (https://animefreak.ws/m/NA29) Episode 48

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Queen's Blade: Rebellion Specials (Dub) Episode 6

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. 91 Days: Shoal of Time/All Our Yesterdays/Tomorrow and Tomorrow (https://animeflix.nl/m/4ynY) Episode Full