(Видео) Чоколадни велигденски јајца

By

Потребни состојки:

500 гр чоколадо
Модли во облик на јајца
Малку бело чоколадо

Начин на подготовка:

375 грама чоколадо стопете на пареа. Тргнете го на страна, мешајте и ладете го чоколадото додека скоро целосно не остине. Премачкајте ја површината на модлите со стопеното чоколадо во три слоја и оставете да се стегне, па извадете ги од калапите. Израмнете ги рабовите, а потоа спојувајте две половини со стопено чоколадо. Украсете ги со стопено бело чоколадо. Погледнете го видеото за целата постапка.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animeheaven bna: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 139 (https://animeheaven.pro/m/NAXk/ep-139)

WCOStream watch anime free: Dr. Stone (Dub) (https://wcostream.cc/m/KrxW) Episode 24