(Видео) Чорба со зеленчук

By

Состојки:

 • пиперка
 • ситно исечкан кромид
 • 2 изрендани моркови
 • 1 мал компир исечкан на коцки
 • 1 корен од целер исечкан на коцки
 • корен од магдонос исечкан на коцки
 • малку брокула
 • малку грашок
 • можеби грст боранија
 • масло
 • бибер и сол
 • 50 гр ориз
 • лист од магдонос

Подготовка: Прво пропржете ги кромидот и морковот во масло. Кога ќе се издинста, додадете ги компирите, како и сите други зеленчуци. Истурете вода и оставете да се вари 20 минути. Додадете ориз да се довари уште 10 минути. Накрај додадете бибер и сечкан магдонос.

Ќе ви се допадне

https://4anime.biz anime online

ANIMEFLIX: Kemono to Chat anime episode Full online free at https://animeflix.nl hunter x hunter animeflix

Kamisama Dolls Specials (https://animebee.to/m/b3qp) Episode 6

animepahe :: okay-ish anime website

Sites google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimebe/1295889/