(Видео) Џејми Оливер ја откри тајната состојка за брза пица

By

Познатиот британски готвач, Џејми Оливер го сподели рецептот за омилената брза пица на неговото семејство, посебно на неговите деца

Славниот готвач објави видео, во кое додека ја приготвуваат пицата, заедно со син му, тој ја открива тајната состојка во неа. Џејми за поздрава варијанта, инвентивноста на вкусот, на класичниот рецепт на пица, го надополнува со црвено грозје.

Откако пицата се испече, готвачот сподели и фотографија од неа и напиша „Грозје на пица. Кој пробал знае“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Oliver (@jamieoliver)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Oliver (@jamieoliver)

Ќе ви се допадне

Tokyo Ghoul Episode 12 at website https://animeheaven.pro. See more animes online

The Promised Neverland Episode 12 at website https://kissanimeonline.com. See more food wars kissanime

AniWatch