(ВИДЕО) Еве како се прави помфритот во „Мекдоналдс”

By
Разоткриена е формулата на помфритот од Мекдоналдс. Користи ли Мекдоналдс прави компири? Зошто нивниот помфрит е толку вкусен? Дали е вистина дека пред пржење помфриот се обарува?
Ова се сите дилеми кои долг период не мачеа во врска со вкусниот помфрит во рестораните за брза храна.
Затоа ѕирнете во фабриката на Мекдоналдс и погледнете како се прави помфриот кој сите го обожуваме.

Ќе ви се допадне

By the Grace of the Gods (https://animeheaven.pro/m/0r8r) Episode 12 at website https://animeheaven.pro animeheaven black clover

Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 89 at website https://animefreak.ws. See more my hero academia animefreak