(ВИДЕО) Ги исече јаболката и ги полеа со вода – Ќе ве натера да го направите истото

By

Овој овошен колач ќе ве воодушеви.

Се што ви е потребно е:

1 замрзнато лиснато тесто

2 црвени јаболка

1 лажица брашно

3 лажици слатко од кајсија

цимет и шеќер во прав.

Еве како да го припремите колачот:

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Doggy Poo kissanime Episode Full anime online

Website https://animedao.nl: Watch Hitori no Shita: The Outcast Recap animedao Episode Full animedao softonic

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

The Red Turtle (2016) (https://twistmoe.net/m/BMyR) Episode Full

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ

Cuchi hochiminhcity: http://www.cuchi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/Hoi_Dap_DB/DispForm.aspx?ID=2335