(ВИДЕО) Ги пресече доматите на пола, а кога ќе видите зошто и вие ќе го направите истото

By

Два, три домати, сварени шпагети, малку маслиново масло и зачин и ручекот е готов. Како? Многу лесно. Овој кувар покажа како набрзина да направите свеж сос од домати. Ги пресече на пола и ги изренда. За тоа време се вареа шпагетите (или некое друго тесто). Целата постапка погледнете ја во видеоприлогот…

Ќе ви се допадне

Baka & Test - Summon the Beasts OVA Episode 2

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Dragon Quest: Your Story (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime kiss

Armed Girl's Machiavellism (https://animeflix.nl/m/bavP) Episode 12

Git feneas: https://git.feneas.org/gogoanimebe

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/gogoanimelol