(Видео) Идеи за здрав појадок со јајца и авокадо

By
  • Јајца и авокадо

Без разлика дали сте обожавател на кајгана или јајца на око, секогаш може да се комбинираат со авокадо за да се добие совршено здрав појадок. Многу љубители на оваа комбинација си приготвуваат оброк и во рерна печејќи го јајцето во внатрешноста на издлабено авокадо.

Пронајдете ја својата омилена варијанта.

   

  • Печено авокадо со јајце

  • Тост со салата од авокадо и варени јајца

 

Ќе ви се допадне