(Видео) Јогурт-салата со тестенини

By

Состојки:

  • 250 гр тестенини
  • 100 гр кашкавал
  • 100 гр шунка
  • 1 варен морков
  • 6 кисели крставички
  • 1 кисела пиперка
  • 500 мл јогурт
  • 100 гр мајонез

Подготовка:

Морковот се сече на ситни коцки и се вари 10 минути. Потоа се варат и тестенините. Кашкавалот, шунката, пиперката и киселите крставички се сечкаат на ситни коцки, се додава варениот морков, добро процеден. Тестенините се вадат, се прелеваат со ладна вода, па откако ќе постојат 10 минути да оладат се ставаат во еден сад. Сè додава малку масло, се промешуваат тестенините, па се додаваат сите состојки кои се исечкани на коцки. Смесата се прелева со јогурт и на самиот крај се додава мајонез. Сè добро се промешува и се посолува по вкус.

Ќе ви се допадне

4anime tv. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

Bleach Episode 363

Redo of Healer Episode 12

SK8 the Infinity (Dub) Episode 8

4Anime Attack on Titan Season 2