(ВИДЕО) Нема веќе варење и пржење јајца

Заборавете на печењето, пржењето и варењето јајца или пак правењето омлет. Ние ви нудиме нов, интересен начин на подготовка на јајца кој многу ќе ви се допадне.

Се работи за сушење на жолчките кои потоа можетеда ги употребите било каде. Се што ви треба се 200 грама шеќер, 200 грама сол и 4 јајца. Се што треба да направите е да измешате сол и шеќер во сад па врз него ставете ги жолчките кои сте ги одделиле. Потоа и врз нив посипете шеќер и сол.

Покријте со фолија и ставете во замрзнувач. Потоа кога ќе ги извадите по 4 дена, истресете ги од шеќерот и солта и користете ги каде што сакате.

Scroll to Top