(Видео) Предлози за професионално сервирање предјадења

By

Започнува сезоната на слави и вистинско време е да научите како да сервирате предјадење како вистински професионалци. Најдовме четири интересни идеи за украсување на кои ќе им завидуваат сите ваши гости. Ако организирате вакви предјадења и салати, за вашата трпеза ќе се зборува уште долго по прославата.

Иако можеби професионално звучи комплицирано, сепак, во овој случај тоа правило не важи. Нема потреба да се грижите, освен што овие предлози изгледаат одлично, многу лесно се прават.

За првото предјадење, потребни ви се следниве состојки:

  • 100 гр сирење,
  • 100-150 гр салама по избор,
  • 3-4 листови зелена салата,
  • околу 500 гр француска или руска салата
  • и 250-300 гр пршута или печеница тенко исечена

Еве како изгледа процесот:

Предјадење број 2

Потребни состојки: домат, морков, ротквица, краставица.

Предјадење број 3, 

Потребни состојки: шунка, чајна, краставица, сирење.

Предјадење број 4

Потребни состојки: шунка, кулен, сирење, краставица, домат, црвен пипер.

 

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Roar of the Machine God Demonbane (2006) twistmoe Episode 12 dubbed anime

Love Love? (https://4anime.biz/m/X7Ar) Episode 9

AnimeHeaven: Great Mazinger anime episode 56 online free at https://animeheaven.pro anime in heaven

K-ON! (Dub) (https://animeflix.nl/m/E7p6) Episode 13

KissAnime: Suddenly Princess anime episode 3 online free at https://kissanime.mx kissanime reddit