(ВИДЕО) Рецепт за огромна радост: Еве како да направите домашна Нутела

By

Иако видеото на БазФид детално и чекор по чекор ќе ви објасни како да направите Нутела во домашни услови, еве го и рецептот:

– Две шољи (мелени) лешници

– Две чашки шеќер во прав

– Една чашка незасладено како во прав

– Една лажичка екстракт од ванила

– Малку сол

– Една лажичка растително масло

Со оглед дека не содржи палмино масло или пак млеко, рецептот е сигурен и за околината и за веганите.

Ќе ви се допадне

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Fate/Zero anime episode 13 online free at https://animeflix.nl hunter x hunter animeflix

Watch "Bungaku Shoujo" Kyou no Oyatsu: Hatsukoi Episode Full

Haja Kyosei G Dangaiou Episode 13

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimebe/1295889/

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimebe