(ВИДЕО) Рецепт за огромна радост: Еве како да направите домашна Нутела

Иако видеото на БазФид детално и чекор по чекор ќе ви објасни како да направите Нутела во домашни услови, еве го и рецептот:

– Две шољи (мелени) лешници

– Две чашки шеќер во прав

– Една чашка незасладено како во прав

– Една лажичка екстракт од ванила

– Малку сол

– Една лажичка растително масло

Со оглед дека не содржи палмино масло или пак млеко, рецептот е сигурен и за околината и за веганите.

Scroll to Top