ВКУСНО: На овие лазањи тешко дека можете да им одолеете

Ако обожавате италјанска храна, овие лазањи едноставно морате да ги имате на својата трпеза.

Состојки:

12 кори лазањи

1 јајце

425 грама рикота сирење

спањак

Мариниран сос

Пармезан

Моцарела

 

Scroll to Top