Со воена диета намалете 4 килограми за 3 дена

By

Тридневната или воена диета, подразбира многу строг режим на исхрана. Важно е да се придржувате на пропишаното, инаку нема да ги добиете посакуваните резултати. Секој ден треба да јадете во исто време дури и да не сте гладни.

По диетата барем четири дена треба да бидете на нормална исхрана, па доколку сакате можете повторно да ја повторите.

Прв ден

Појадок

Пола грејпфрут, парче тост со две лажички путер од кикирики, кафе и чај.

Ручек

Пола шолја туна, парче тост, кафе или чај.

Вечера

80 грама било какво месо, шолја грашок, пола банана, малку јаболка и шолја сладолед од ванила

Втор ден

Појадок

Јајца, пола банана, парче тост.

 

Ручек

Шолја свежо сирење, тврдо варено јајце и пет солени крекери

Вечера

Две виршли, шолја брокули, пола шолја рендани моркови, пола банана и пола шолја сладолед од ванила

Трет ден

Појадок

Кафе или чај со едно до две лажички засладувач, пет солени крекери, 25 грама сирење и една помала јаболка

Ручек

Тврдо варено јајце и една кришка тост

Вечера

Шолја туна, пола банана и една шолја сладолед од ванила.

Напомена

Вода можете да пиете колку сакате. Ако строго се придржувате на диетата можете да изгубите четири килограми. Но, пред да ја почнете, консултирајте се со матичниот лекар.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch The Dining of Link Lee kissanime Episode 9 hunter x hunter kissanime

AnimeTV: Cinderella Girls Gekijou 3rd Season anime episode 13 online free at https://animetv.cc ha anime tv

Watch Qin Shiming Yue Zhi: Entrance of the Doctor Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Night Raid 1931 gogoanime Episode 14 gogoanime25

Blogfreely: https://blogfreely.net/animefreakws/animefreak

Forum umbandaeucurto: https://forum.umbandaeucurto.com/usuario/AnimeFreak