Заблажете се без грижа за калориите – Eве како да направите лесен вусен десерт

By

Ако сакате благи работи, а внимавате на линијата, овие палачинки ќе ги обожавате.

Се спремаат само од две состојки, не содржат шеќер и вештачки засладувачи, како ни брашно, ни млечни производи.

Еве како да ги направите:

-1 зрела банана

-2 јајца

На почеток со виљушка испасирајте ја бананата. Матете ги јајцата, па соединете ги со овошјето. Секако, по желба можете да ставите различни состојки како мед, цимет, бадем, кокос.

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream dragon ball super: Wonder Egg Priority (https://wcostream.cc/m/QWkw) Episode 12

KissAnime animes online: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/9BzV) Episode Preview