Заборавете како сте правеле палачинки досега

By

Од само две состојки направете си вкусни палачинки кои можете да ги јадете неограничено. Тие немаат лактоза, глутен и рафиниран шеќер.

Ви требаат само банани и јајца.

ПОДГОТОВКА:

Згмечете една банана и додадете две јајца. Се тоа изматете го. Кога ќе добиете хомогена смеса, тоа е тоа. Не додавајте ни млеко ни шеќер. На тавче за палачинки ставете малку масло, а потоа ставете една кутлача од смесата. Можете да ја декорирате по избор.

Ќе ви се допадне

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan Season 2 (Dub)

animes online Naruto: Shippuden (Dub)

animes online TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

free anime online Horimiya

anime heaven Attack on Titan Season 3 Part 2