Залиена пита хармоника

By

Состојки:

  • кори за пита
  • масло
  • 300 гр. рендан кашкавал

Состојки за прелив:

  • 4 јајца
  • 1 павлака
  • ½ прашок за печиво
  • 200 мл. павлака за готвење
  • ½ супена лажица сол (опционално)

Подготовка: една кора завиткајте, па потоа ставете друга одозгора, нанесете малку масло и кашкавал, направете ја во облик на лепеза или хармоника и пренесете ја во плех за печење. Повторете го процесот додека има материјал.

Состојките за прелив ставете ги во сад преку питата. Печете на 180 степени 20-25 минути.

Ќе ви се допадне

WCOStream anime sites: One Piece Episode 973

AnimeHeaven animeheavenru: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 7 (https://animeheaven.pro/m/VxxO/ep-7)