Запечено пилешко во павлака

By

Брзо подгответе вкусен ручек за целото семејство!

Состојки: 500 грама пилешко филе, 1 л павлака за готвење, 2 кесички инстант супа од шампињони.

Начин на подготовка: Во огноотпорен сад наредете исечкано пилешко, потоа посипете со супа од кесички и налијте павлака за готвење.

Ставете во рерна на 200 степени и печете додека не порумени.

За помалку од половина час ќе имате совршен ручек!

Добар апетит!

Ќе ви се допадне