(ФОТО) Каква била модата во 50-те?

By

Не е ни чудно што ревиите на најпрестижите модни куќи се инспирирани токму од 50-тите години. За модата од оваа декада карактеристични се шарените и пастелни фустани и здолништа со нагласена половина, кратки џемпери и панталони, дезенот со точки како и балетанките.

dobivaj vesti na viber

Едноставни а истовремено и елегантни комбинации кои ја прават секоја жена посебна.

Ќе ви се допадне

kết quả tài xỉu go88 Tải Go88 - Sảnh game đánh bài đổi tiền thật uy tín Tải Go88 APK IOS mới nhất - Game bài đổi thưởng

sunwin club apk play sunwin download sunwin ios