(ФОТО) Поради овие убавици гори Инстаграм

Подгответе се за спектакл на убавинатаДека Херцеговина го красат вистински убавици сведочат и овие занесни девојки од Мостар, кои имаат огромен број на обожаватели на социјалните мрежи.

Овие девојки од градот на Неретва, се најпратени на „Инстаграм“, и имаат околу 500 милиони корисници. Меѓу нив е и младата Миа Козо, која ја следат дури 107.000 корисници, на оваа социјална мрежа и кои поради својата убавица и популарност е платена од страна на многу брендови за да ги рекламира.

Младата девојка од Мостар, секојдневно објавува свои фотки и освојува „лајкови“. Така Дона Лугонја го примамува вниманието на повеќе од 40.000 обожаватели. Таа често на своите фотки истакнува делови од својот убав Мостар, поради што стана вистинска амбасадорка на градот на Неретва.

Trep, treeeep…👀 @trepavice_laura #thebest 🖤

A post shared by donna.lugonja (@donna.bombonna) on

Херцеговинката измамува воздишки сликајќи се на плажите, во теретана, а престојува и во странство. Прекрасната фитнес инструкторка и мисица Ана Баврка, има 29.000 обожаватели. Таа во 2017 година ја освои титулата „Miss New World“.

Мануела Љубичиќ, е заљубена во фитнесот, потекнува од градот Неретва и освојува „лајкови“ со своите облини, особено со својот совршен обликуван задник. Оваа млада црнка има околу 28.000 обожаватели на „Инстаграм“.

Инес Јарак, водителката на козметичкиот салон од овој град, ја следат околу 25.000 обожаватели.

Меѓу убавиците во Мостар, кои ги освојуваат социјалните мрежи и прекрасната дива модна блогерка Сунчица Шањевиќ.

Амина Кајтаз е олимиспка пливачка, која обожава пливање кое е заслужно за нејзините совршени облини. Оваа прекрасна русокоса ја следат околу 7000 корисници на Инстаграм.

🐳

A post shared by Amina Kajtaz (@aminakajtaz11) on

Како ви се допаѓаат овие девојки и дали знаете некој град во БиХ, во кој живеат поубави девојки?

 

Scroll to Top