„КРАЛИЦА НА ТЕМНИНАТА“ – Млада суданска манекенка со неверојатно темна кожа го воодушеви светот

By

Запознајте ја Ниаким Гатвеч, манекенка од Јужен Судан со неверојатна темна кожа. Има 24 години и целата кариера и е во неверојатен подем, откако се пресели во Минеаполис во САД.

Расистичките навреди не ги доживува, а со својата тема кожа се гордее и има посебен поглед на тоа: „Чоколадата е елегантна, како и она што го претставувам… нација на војник“. На својот профил на социјалните мрежи добива бројни позитивни коментари, но слушна и загрижувачки коментари од типот, кога таксистот и рекол дека можеби треба да ја избели кожата.

Таа на тоа само се насмеа.

Таа е вистински симбол на различноста во модната индустрија, а ја нарекла „Кралицата на темнината“, титула со која и како е задоволна. Во продолжение погледнете ги фотографиите со кои ги воодушеви многумина:

[URIS id=356776]

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

To Your Eternity

free anime online Gintama

anime to watch Naruto (Dub)

AnimeFreak Redo of Healer

anime online JUJUTSU KAISEN (Dub)