Фудбалерот Џеко ќе стане татко

By

Босанскио фудаберл Един Џеко се пофали дека ќе стане татко. Тој и неговата сопруга, манекенката Амра Силајџиќ Џеко, на сепмтеври го очекуваат своето второ бебе.

„Нашето семејство во септември се зголемува за уште еден член. Без грижи момци, иако ни стигнува уште едно девојче и понатаму ќе бидете во поголемо малцинство. Ќе го мазиме и ќе внимаваме на Џеко како и досега“, напиша Амра на семејната фотографија, на која голем број обожаватели и упатија бројни честитки.

Двојката веќе ја има ќерката Уна и синот Даниј. Амра е мајка и на ќерката Софија, која ја има од првиот брак. Семејството Џеко живее во предградието на Рим и веќе со недели се наоѓа во карантин.

 

View this post on Instagram

 

Naša porodica se u septembru povećava za jednog člana.. i ne brinite dečki, iako nam stiže još jedna djevojčica i bićete u većoj manjini, mazit ćemo vas i paziti više nego sada ☺️💗 ************************************************************Our family is growing! Another baby girl is coming in September and as much as our boys will be outnumbered even more- that only means mooore love and care for them ☺️💗 ************************************************************La nostra famiglia si sta allargando! A settembre arriverà un’altra femminuccia però non vi preoccupate uomini della casa- anche se sarete in netta minoranza, vi ameremo e coccoleremo ancora di più ☺️💗 #anotherSeptemberbaby 😍

A post shared by Amra Džeko (@amradzeko) on

„Времто главно го минува во куќата, а со децата се фокусираме на домашните активности. Ја имаме таа среќа што во Рим е убаво времето, па можеме да излеземе во дворот и во некои помали паркови. Играме заедно, читаме, гелдаме филмови, готвиме. Се обидуваме оваа ситуација со коронавирусот толку да не влијае на нас и на децата и да не креваме многу паника. Иако на моменти е оправдана“, изјавила Амра.

 

 

Ќе ви се допадне