Том Хенкс пуштен од болница, жена му останува во карантин

By

Глумецот Том Хенкс кој минатата недела беше заразен со коронавирусот во Австралија е пуштен од болница, пренесуваат тамошните медиуми. Неговата сопруга Рита Вилсон и понатаму ќе остане во изолација.

Двојката минатата недела за време на својот престој во Австралија, каде снимаа документарец за Елвис Присли, се заразија со опасниот вирус. Рита имаше и концерт во Сиднеј.

Оскаровецот сега е пуштен од австралиската болница во која беше во изолација, а неговата сопруга ќе остане во болницата, но е неизвесно до кога, велат тамошните здравствени служби.

Том и Рита од моментот кога дознаа дека имаат коронавирус, останаа позитивни и не ја изгубија смислата за хумор. За време на нивниот престој во болницата и изолацијата, тие неколку пати се јавија до своите обожаватели преку социјалните мрежи. Ги советуваа да ги слушаат советите на експертите за да ја избегнат заразата.

 

 

Ќе ви се допадне

WCOStream: Whisper of the Heart (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream cartoons

Website https://animekisa.in: Watch Phi Brain: Puzzle of God 3 animekisa Episode 25 animekisa

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Initial D Extra Stage 2 anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation free

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/animeflixnl

Dribbble: https://dribbble.com/animefreakws/about