(Видео) Џорџ, Шарлот и Луис ракоплескаа за англиските доктори

By

Принцот Џорџ (6), принцезата Шарлот (4) и принцот Луис (1) им ракоплескаа на британските доктори кои се борат против опасниот коронавирус. Видеото беше објавено на службениот профил на војвотката и војводата од Кембриџ.

„За сите лекари, медицински сестри, негователки, фармацевти, волонтери и останати здравствени работници кои неуморно работат на помош за оние кои се погодени од Ковид-19 вирусот. Фала ви“, стои во објавата.

Поддршка јавно даде и кралицата Елизабета Втора од дворецот Виндзор, каде е изолирана. Кралското семејство неодамна објави дека принцот Чарлс (70) е позитивен ан коронавирус и дека сега засега добро се држи. Синот на кралицата има поблаги симптоми на вирусот.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Tsukimichi -Moonlit Fantasy- Episode Preview at AnimeHeaven dragon ball super anime heaven

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 7 (https://gogoanime.be/m/E8O9/ep-7) at GoGoAnime gogo anime tv