Николас Кејџ доби една од главните улоги во хорор филм за поинаква приказна за Исус

Николас Кејџ е еден од актерите кои добија улога во претстојниот хорор филм The Carpenter’s Son. Хорор филмот го режираше режисерот Лоти Нејтан, кој го напиша и сценариото.

Според Deadline, The Carpenter’s Son го истражува животот на младиот Исус Христос и неговото семејство. Станува збор за мрачна приказна за семејство кое се крие во Египет.

Николас Кејџ ќе го игра Карпентер (Џозеф од Библијата), а Ноа Јуп ќе го игра момчето (Исус), пренесува Deadline. Режисерот Нејтан најде инспирација за хорор филмот во Евангелието на Тома од детството, кое датира од 2 век од нашата ера.

Не е познато кога ќе започне снимањето на филмот, ниту кога гледачите ќе можат да го гледаат во кината или на стриминг сервисите.

Scroll to Top