(Видео) Божиќниот камион на „Кока Кола“ се запали во Букурешт

Се запали божиќен камион на компанијата „Кока кола“ додека возел на фреквентен пат во Букурешт, Романија.

dobivaj vesti na viber

Возачот успеал да излезе од камионот пред да биде зафатен од огнените пламени. Причините за пожарот се уште не се познати.

Компанијата за безалкохолни пијалаци изјави за локалните медиуми дека презема мерки за да спречат понатамошни инциденти од слична природа.

Scroll to Top