(Видео) Луис Фиго ги поздрави македонските фанови на Реал Мадрид и најави триумф на Реал во финалето на ЛШ

Португалската фудбалската легенда Луис Фиго преку видео порака за македонската фан група на Реал Мадрид ги поздрави сите фанови на овој клуб.

„Поздрав. Посакувам убави работи за Неготино и за Македонија“, ги поздрави легендата на европскиот фудбал,  Фиго Македонците кои се дел од оваа фан група.

Тој даде и своја прогноза за претстојното финале во Лигата на Шампионите, и прогнозираше триумф на Реал Мадрид.

Scroll to Top