(Видео) Трамп ја осветли кулата во Мајами за 70 роденден на Путин

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, за 70 роденден на Владимир Путин ја осветли кулата во Мајами. Тој му честиташе со светлечка порака.

„Овој Запад нема морално право да зборува за слободата на демократијата. Среќен роденден претседателе“, пишувало на централниот небодер.