29.06.2022

Концерт на КУД „Кочо Рацин“

Во Дом на АРМ концерт вечерва ќе одржи ансамблот за народни песни и ора „Кочо Рацин“. Концертот почнува во 19.30 часот.

Танц Фест Скопје во Сектор 909

Танц Фест Скопје во Сектор 909-“С К Е Ч” Диво, искрено и сега. Кореографија: Адријана Данчевска Музика: Александар Гроздановски Костими: Адријана Данчевска Играат: Тереза Лазарев, Јасмин Систи, Сара Цветковска, Нил Хохенер, Дејан Битровски, Анастасија...

Четири дена Скопје филм фестивал

Денови на квир-ино на Скопје филм фестивал. Ќе бидат прикажани филмови во кино Фросина  што одбиваат да бидат невидливи и што смело ќе прераскажуваат приказни што креираат еден нов...

Џез фестивал на дуети во Менада

Клубот Менада секој четврток до 2. мај го организира „Џез фестивалот на дуети“. Вечерва од 20 часот ќе има проекција на Smith, James O. - Organist, USA, по што прво ќе...

Да се скршиме од смеење додека не сме ги искршиле јајцата

На 25 април, три дена пред Велигден, актерот и стендап-комичар Сашо Тасевски ќе го промовира своето ново стендап-шоу „Да се скршиме од смеење додека не сме ги искршиле јајцата“....

Пантомима претстава за деца

Во театарот „Сенки и облаци“ вечерва ќе се одржи детската пантомима претстава „Во еден здив“. Претставата почнува во 19 часот. Влезот е 200 денари.

Хуманитарно дефиле на олдтајмери за децата болни од рак

Утре во 11 часот од Зајчев рид ќе почне дефиле со олдтајмери, кое ќе заврши пред ВИП арената „Борис Трајковски“. Настанот е од хуманитарен карактер, а собраните средства се...

Вера Јанковиќ ќе ве врати во времето

Ретро забава со Вера Јанковиќ во „Цреша бар“. Најголемите хитови од минатото, со почеток од 21:30.

Рок журка со „Прљаво казалиште“ во општина Аеродром

Општина Аеродром слави 14 години од постоењето и тоа ќе го одбележи на 14 април со забава која ќе започне оппладне и ќе трае до полноќ. Од 12.30 програмата...

Забава со Тамара во „Амбрела“

Денеска во 18:00 часот пејачката Тамара Тодевска, ќе се дружи со вработените во „Амбрела“. Тамара за триесетина дена ќе ја претстави Македонија на 64-тиот Евросонг кој ќе се одржи во...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.