22.03.2019

Забава со Џими и Сашо

Вечерва луда забава со бендот In The Mood во Old School! Џез забавата почнува во 21 часот.

Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром во Градски парк

Мечувалечкиот клуб „Ескрим“ оваа година трет пат ќе ја организира Хуманитарната трка за деца со Даунов синдром. Трката ќе се одржи во Градски парк во Скопје во недела, 24...

Винески Бал на 16 март во Скопје

На 16 март во хотелот „Александар Палас“, ќе се одржи Виенскиот Бал во Скопје. Ова е 20 издание на  балот. Виенскиот Бал во Скопје на нашиве простори стана синоним за...

„Поточиња“ на 30 и 31 март во МОБ

Детскиот фестивал „Поточиња“ ќе се одржи 30 и 31 март на сцената на Македонската опера и балет. Ова ќе биде 16. издание на фестивалот. Годинава ќе бидат испеани 15...

Хуманитарен концерт „Сакај, дарувај, другарувај“

Црвен Крст на Македонија и Општина Кисела Вода на 3 март (недела) организираат хуманитарен концерт за семејството Глигоровски чиј дом изгоре во н. Драчево пред еден месец. Концертот во...

Европските дизајнери ќе се обединат за Модниот викенд во Скопје

Од 29.03 до 31.03 март во поранешната печатница на НИП „Нова Македонија", ќе се одржува 19-тото издание на Моден викенд-Скопје. Дваесет и деветте интернационални учесници на шоурумот премиерно ќе...

Ги загубив сопругата и брат ми, ама наградите се за моите деца, рече Влатко...

Легендарниот гитарист Влатко Стефановски доби две награди на Златна бубамара, за албумот „Мајчин јазик“ и за концерт на годината. Стефановски на сцената ги спомена својата почината сопруга и братот Горан...

Петар Грашо пееше за Оливер, публиката направи ѕвездено небо

Хрватскиот пејач Петар Грашо беше специјален гостин на Златна бубамара. Тој испеа една своја песна, а потоа во чест на починатата легенда Оливер Драгојевиќ ја испеа неговата "Цесарица". Публиката, по барање...

(Галерија) Дупка у публика, една карта пренесена во Будимпешта, почна Бубамара за отруени граѓани

Со мотото „Отруени граѓани, време е да се предадеме“, во преполната сала "Борис Трајковски" почна Златна бубамара на популарноста. Водителот Сашко Коцев се пожали одма дека снемало карта. Вели дека...

Отруени граѓани, време е да се  предадеме 

Вечерва во ВИП арената „Борис Трајковски“ се одржува 22. издание на Бубамарата. Од тимот на Бубамара потсетуваат : „Драги наши отруени и запоставени граѓани, доколку сè уште верувате дека има...

Stay connected

74,973FansLike
443FollowersFollow
766SubscribersSubscribe

Популарно

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Во главните улоги настапуваат Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ. Претставата почнува во...

Андијана Кеш со Ани и Бока ветуваат одлична журка во „Боними“

Адријана Кеш, Ани и Бока вечерва од 20:30 часот ветуваат одлична атмосфера во ресторан „Боними“. Повелете на убава музика и вкусна храна.    

Шизење со Џими и Сашо во „Колектив“

Петочен блуз со In The Mood со Џими и Сашо и „Бенд“ со Горан Попоски и марко Василевски. Забавата почнува во 22 часот во „Колектив“.