13.06.2021

По Клеопатра во МОБ, EX-YU журка во Бистро Опера

Утре компас Бенд настапува во Бистро Опера. Како и секогаш се очекува да има одлична атмосфера, свежо точено пиво и вкусна храна. Забавата почнува во 21 часот. резервации на телефон. 02...

„Среќа кафе“ за среќни луѓе

Порталот Среќа.мк кој постои четири и пол години, вечерва го отвора кафулето „Среќа“, што ќе се наоѓа на бродот спроти „Холидеј ин“. „Среќа кафе“ или „Бродот на среќата“ ќе биде...

Есенска фолклорна ревија

Сите фолклорни друштва на едно место во првата фолклорна ревија што ќе се одржи вечерва (15 ноември) во Дом на АРМ. „Да се дружиме во името на фолклорот. На едно...

Одбојкарски натпревар за борба против дијабетесот

По повод Светскиот ден на дијабетесот, 14 ноември, во 20:00 часот во спортската сала „Независна Македонија” – Кисела Вода (до ОУ „Невена Ѓорѓиева Дуња“) ќе се одржи ревијален одбојкарски...

Вечните ривали вечер играат во Аеродром

Време е за дерби, за прв натпревар  сезонава, дуел кој едноставно не смее да го пропуштите! Вечните ривали во спортски центар Јане Сандански, почеток од 20.15 часот, МЗТ Скопје...

(Галерија) За чист воздух, Скопје на точак

Под покровителство на Град Скопје, а во организација на Сојузот на спортови на Скопје, денес се одржа првиот велосипедски настан „Скопје на точак“. На велосипедскиот караван, кој немаше натпреварувачки...

Ноќна трка низ Скопје

По повод празникот „13 ноември“, денот на ослободување на Скопје, Атлетската федерација на Македонија во соработка со Град Скопје организира Атлетска ноќна улична трка во централното градско подрачје. Трката...

(Галерија) Наградени најдобрите на Европското првенство во модерни танци во Скопје

На Европското првенство во Street Dance Show и светските купови во диско денс и хип-хоп што се одржуваат во спортскиот центар „Јане Сандански во Скопје, во изминатите три дена...

Ревија на пионерите на македонската модна сцена

Вечерва, во 19 часот, во Музејот на Македонија ќе се одржи ревија на која своите креации ќе ги претстават етаблирани македонски дизајнерски имиња, меѓу кои се: Антонија Ристовска, Ивана...

Скопје е домаќин на Европското првенство во модерни танци

Преку 1000 учесници од 22 земји од денес до петок ќе се натпреваруваат во спортскиот центар „Јане Сандански“ на Европско првенство во Street Dance Show 2018 и на два...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.