13.06.2021

Еротика и политика на Модниот викенд во Скопје

Со ревиите на Error Kolektiv, Сара Реџиќ и Александра Јовановска, вчеравечер заврши осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје за сезоната есен-зима 2018/2019. Трите ревии, тематски различни, ја опфатија женската и машката...

Ревии, мода, гламур на вториот ден на Моден викенд Скопје

Во „Скопје Мериот хотел“ со модната инсталација и перформанс од финалниот дел на проектот #sustainabestorymk, вчера беше отворен вториот ден од Моден викенд Скопје. Вечерта беа претставени најновите креации на дизајнерките...

Трето издание на „ВИНОДОНИЈА“

Преку 250 етикети на вино од 30 македонски и странски винарии, ќе може да се дегустираат на третиот по ред Скопски вински салон- „Винодонија 2018“ што ќе се одржи...

Забава со хероите на „Марвел“ во Зоолошка

Тројцата супер херои на „Марвел“: Капетан Америка, Ајронмен и Спајдермен ќе ги забавуваат деката во Зоолошката градина. Дружењето со суперхероите почнува во 12:00 часот. Влезот е 50 денари.

(Видео) Ѕвезденото небо и вечерва свети за Тоше, емоции и солзи на концертот во...

Со песната „Игри без граници“, пуштена на видео-бим, со многу емоции, насмевки и солзи, почна вечерашниот концерт во чест на Тоше Проески. Фановите во еден глас го пееја хитот...

Од 1 до 4 ноември модна недела во Скопје

Од 1 до 4 ноември на две локации во градот ќе се одржи осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје. Македонски и дизајнери од регионот ќе ги претстават најновите колекции на...

Фолк-фестивал „Филиграни“ по 25. пат

Интернационалниот фолк-фестивал „Филиграни 2018“ годинава одбележува јубилеј, 25 години постоење. На фестивалот ќе настапат реномирани фолк-пејачи од Македонија и регионот. Новото издание на „Филиграни“ ќе почне вечерва во 20 часот,...

„Ноќта на вештерките“ – каде да отидете вечер на забава

Ако сте расположени за журка, сакате да се маскирате за „Ноќта на вештерките“, а не знаете каде да одите вечер, неколку ноќни клубови и кафулињата во Скопје организираат забава...

„Препрочитување на Бергман“ во Музејот на современа уметност

Филмската и видеопрограма на Музејот на современата уметност – Скопје, во соработка со Амбасадата на Шведска во Скопје, денеска и утре, ќе ја претстави програмата „Препрочитување на Бергман“. Дводневната програма...

Панки и Јоце Панов направија журка кај Кизо

Пејачите Јоце Панов и Сашо Каимовски-Панки беа дел од ВИП-прославата во „Бистро опера паб“, која се организираше по повод почетокот на новата зимска шема и отварањето на новата тераса. На...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.