10.05.2021

Музика и вино на Плоштад

Соберете ги пријателите и дојдете да уживате со добра музика и уште подобри вина од регионот на едно место-стои во најавата на Skopje Wine Expo 2018. Забавата е на...

„Од срце за Дарија“, хуманитарна забава во „Брик бар“

„Од срце за Дарија“ е хуманитарна забава што на 22 октомври ќе се одржи во „Брик бар“. На настанот ќе настапат DJ One, Горан Папаз и специјалниот гостин Sweet...

Модна ревија за 45 години градски шмек во Скопје

Во четврток (18 октомври) во Градски трговски центар ќе се одржи модна ревија „45 години градски шмек“. Ревијата ќе почне во 18:15 часот, а ќе се одржи на отворено,...

Потпишување книги со Искра Донева

На 18 октомври (чертврток) поетесата Искра Донева ќе потпишува книги во книжарницата „Антолог“. Настанот ќе трае од 17:30 до 20:30 часот.

„Октоберфест“ во Скопје од 15 до 21 октомври

Од 15 до 21 октомври вторпат во Пивница Стар Град ќе се одржи македонскиот „Октоберфест“. Германски специјалитети, вкусна храна и македонско пиво. Настанот е отворен секој ден од 10 до...

Скопски џез фестивал од 18-21 октомври

Традиционалниот Скопски џез фестивал годинава ќе се одржува од 18-21 октомври на две локации во главниот град: Македонската опера и балет и Младинскиот културен центар. ПРОГРАМА 18 OКТОМВРИ 20:00 Македонска опера и балет ALEXANDER HAWKINS (В. Британија) DAVID...

„Од ребро до рокенрол“ -женски фестивал во МКЦ

Првото издание на фестивалот „Од ребро до рокенрол“ ќе се одржи вечерва и утре (4 и 5 оквомври) во МКЦ . Фестивалот ќе се разликува од сите други музички...

Водич низ Скопје за Бела ноќ

6 oктомври(сабота), БЕЛА НОЌ по 14ти пат! Програма.... се гледаме низ Скопје 11:00  Кино Милениум *КИНЕНОВА – Бесплатни филмски проекции 17:00 - 19:00  Детски културен центар - Карпош *Изложба на детски цртежи 18:00 - 19:30 ...

„Креативни точки“ во Менада

Со почеток од 20 часот, вечерва (04.10) во „Менада“  ќе се одржи четвртото издание на литературно-музичката манифестација „Креативни точки 2018“.

Саем за мебел во „Борис Трајковски“

Од 9 до 14 октомври во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе се одржи годинашниот саем за мебел. Саемот за посетителите ќе биде отворен секој ден од 10 часот наутро до...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.