(Видео) Ракометарот на Црна Гора Марко Ласица по натпреварот со Македонија ги плукаше македонските навивачи

By

Голем инцидент се случи по натпреварот меѓу Македонија и Црна Гора на Европското првенство во Дебрецин.

dobivaj vesti na viber

За време на прославата на победата, еден од ракометарите на Црна Гора, Марко Ласица, поочна да ги провоцира македонските навивачи, а во еден момент и се доближи до нив на трибините и ги плукна.

За потсетување, Македонија го доживеа и вториот пораз на европското, овој пат од Црна Гора. Ракометарите загубија со 24:28.

 

По поразот од Црна Гора, Македонија е елиминирана од Европско

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

AnimeHeaven Bleach (Dub) Episode 359

AnimeHeaven Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 6

sites to watch anime AnimeHeaven Tokyo Revengers

Pokémon Journeys: The Series

tải go88