Поранешната премиерка на Финска објави фотографија во костим за капење: откри како го поминува времето по излегувањето од владата

По напуштањето на функцијата премиер на Финска, Сана Марин изгледа ужива во животот, а доказ за тоа се фотографиите кои ги објави на својот Инстаграм профил.

„Случајно избрани фотографии од моите неодамнешни патувања“ е името на албумот на Инстаграм во кој Марин објави фотографии кои нејзините следбеници до сега немаа можност да ги видат.

Најголемо внимание привлече нејзината фотографија во костим за капење на непозната локација.

Откако ја напушти државната канцеларија и се разведе, Марин не се двоумеше да сподели неколку моменти од својот живот со своите следбеници.

Меѓу нив се и фотографии на кои таа е опуштена од нејзиното пиење кафе на балконот, селфи од неа сама или со другарка, фотографија од балони, веројатно од нејзиниот неодамнешен роденден на 16 ноември.

Изгледа дека на нејзините следбеници им се допаѓа објавата која досега ја лајкнале повеќе од 118.000 луѓе.

Откако социјалдемократката ги загуби парламентарните избори, Марин работи за непрофитната организација Институт за глобални промени.

На фестивалот „Флов“, кој во август се одржа во Хелсинки, поранешната премиерка ги воодушеви сите со три аутфити.

Една година претходно, сликата на Сана Марин во кожна јакна и панталони го обиколи светот.

Scroll to Top